Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Okul Güvenliği Toplantısı
 
                   Eğitim-Öğretim Yılı Öncesinde Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

 

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında okullarda ve çevrelerinde alınacak güvenlik tedbirleri Valimiz Sayın İbrahim AKIN başkanlığında yapılan “Okul Güvenliği Toplantısı”nda ele alındı. Eğitim-Öğretim Yılı Öncesinde Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı 

Neşet Ertaş Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya Valimiz Sayın İbrahim AKIN’ın yanı sıra kaymakamlar, İl Emniyet Müdürümüz Sayın İsmail Hakkı AKYÜZ, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat KURAN, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket KARADENİZ, daire müdürleri, emniyet teşkilatı mensupları, eğitim camiası ve muhtarlar katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim AKIN, okul güvenliği ve okul sağlığı ile ilgili toplantıyı yapmaktaki amaçlarının, önümüzdeki eğitim-öğretim sezonunda bütün okullarımızda güven ortamını sağlayarak, öğrencilerimizi bütün zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, fiziksel ve ruhsal yönden daha sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlamak olduğunu söyledi.

                Bugünkü toplantıda ilimiz genelinde eğitim-öğretim konusunda alınacak güvenlik tedbirlerinin değerlendireceğini belirten Valimiz Sayın İbrahim AKIN, “Bilindiği gibi, 2016 yılında İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü ile çocuklarımızın evlerinden okula, okuldan da evlerine gideceği süre içerisinde güvenli bir eğitim-öğretim hayatı geçirmeleri, şiddet olayları, madde bağımlılığı ve diğer kötü alışkanlıklardan korunmaları ve ülkemize yararlı bireyler olarak yetişmeleri için bütün güvenlik tedbirlerinin alınması amaçlandı. Okul ve çevrelerinde asayiş, terör, trafik, uyuşturucu konuları ile çocuklarımızın eğitimlerini kötü yönde etkileyen internet cafe, oyun salonu, park, bahçe gibi yerlerde gerekli kontroller yapılacaktır.Okul kantinlerinde personel ile servis şoförlerinin gerekli inceleme ve kontrolleri yapılacak, çocukların girmesinin yasak olduğu yerlerde uygulamalara devam edilecek, tekel ve alkol satışı yapan ve şans oyunu oynatan yerler okula en az 200 metre mesafede olacaktır. Ayrıca, okul binalarının denetim ve kontrolleri hız kesmeden yapılmaya devam edecektir.

Okul müdürlerinin hem okulun içini hem de dış bölgeleri yakından takip etmesi okullarda güvenli eğitim ortamının oluşmasına katkı sağlayacaktır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin iyi bir eğitim-öğretim görerek geleceğe iyi bir şekilde hazırlanmasında hepimize önemli görevler düşmektedir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin örnek aldığı kişilerdir. Öğrencilerimizi geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin çocuklarımızı en iyiye yönlendireceğine eminim.” şeklinde konuştu.

                Toplantı, Sayın Valimiz ve katılımcılar arasında, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılında okullarda alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşülmesi ile sona erdi.

 

 ​

 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Kurumsal E-posta
 • Polis Akademisi
 • Edevlet
 • PEKAY
 • Polis Radyosu
 • EGM Çocuk
 • POLSAN
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • TRNBACKCRİME
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü